اخبار

استقبال یوناما از بیانیه دولت در پیوند به حادثه نیمروز

 

هیأت معاونت سازمان ملل متحد برای افغانستان (یوناما) از بیانیه‌ حکومت افغانستان در مورد حادثه ولایت نیمروز استقبال کرد و خواستار تحقیقات و حفاظت از افراد غیرنظامی شد.

به گزارش خبرگزاری دید، یوناما روز سه‌شنبه(۲۳ جدی) در خبرنامه‌یی از بیانیه حکومت افغانستان در پیوند به تلفات افراد غیرنظامی در نتیجۀ حملات هوایی در ولایت نیمروز اسقبال کرد و خواستار تحقیقات و پیگیری عاملین این حادثه شد.

یوناما گفت: «از اعتراف دولت و پشتیبانی از خانواده‌ها استقبال می‌کنیم. سازمان ملل خواستار تحقیق باز، پاسخگو و استفاده از یافته‌ها برای محافظت از غیرنظامیان است».

در پی حمله هوایی اخیر در ولسوالی خاشرود ولایت نیمروز، شماری از غیرنظامیان کشته و زخمی شدند.

رییس جمهور غنی در بیانیه‌یی با ابراز تسلیت به خانواده‌های قربانیان این حادثه، به مقامات ذیربط هدایت داده است تا از تمام منابع برای رسیدگی به آسیب‌دیده‌گان این حمله هوایی بسیج شود.

وی همچنین به مسوولان امنیتی و دفاعی کشور دستور داده است تحقیقات همه‌جانبه‌یی را در این رابطه انجام داده و در عملیات‌های شان از دقت و احتیاط کامل برای محافظت از غیرنظامیان کار بگیرند.

رییس جمهور افزوده است که استفاده طالبان و سایر گروه‌های تروریستی از مردم و مکان‌های عمومی به عنوان سپر عامل اصلی تلفات افراد غیرنظامی است که غیرقابل قبول می‌باشد.

گفتنی است که در حمله هوایی اخیر در ولسوالی خاشرود ولایت نیمروز دست‌ کم ۱۳ تن از افراد غیرنظامی جان باخته است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار