اخبار

پوليس فارياب: حمله‌ی طالبان زير فرماندهی جنرالان پاکستانی در شيرين‌تگاب عقب زده شد

فرماندهي پوليس فارياب اعلام کرده که حمله‌ي تهاجمي جنگ‌جويان طالبان به رهبري شيخ مطيع‌الله از جنرالان بازنشسته‌ي پاکستاني در ولسوالي شيرين‌تگاب اين ولايت عقب زده شده است. فرماندهي پوليس ولايت فارياب روز دوشنبه (24 جوزا) با نشر خبرنامه‌يي گفته که جنگ‌جويان گروه طالبان نيمه‌هاي شب گذشته بالاي اين ولسوالي حمله را آغاز کردند. در اين خبرنامه آمده که درگيري‌هاي شديد ميان نيروهاي امنيتي و جنگ‌جويان گروه طالبان در اين ولسوالي براي ساعاتي ادامه داشته است. بر اساس اين خبرنامه، در جريان اين درگيري دست‌کم 25 جنگجوي طالبان کشته شده‌‌اند. مسوولان امنيتي در فارياب همچنان توضيح مي‌دهند که در جريان اين درگيري به شمول چندين فرد کليدي طالبان، هشت جنگجوي اين گروه زخمي شده‌اند.

اين در حالي است که پيش از اين، نماينده‌گان مردم فارياب در شوراي ملي کشور از احتمال سقوط ولسوالي شيرين‌تگاب به دست طالبان ابراز نگراني کرده بودند.

هفته‌ي پيش ولسوالي‌هاي قيصار و دولت‌آباد ولايت فارياب به تصرف طالبان درآمد، اما اين هفته عمليات پاک‌سازي در شماري از ولسوالي‌هاي فارياب آغاز شده است.

از سوي ديگر وزارت دفاع ملي از باز پس گيري ولسوالي خان آباد کندز خبر داده و گفته که در عمليات نيروهاي ارتش بر اين ولسوالي تلفات سنگين به طالبان وارد شد.

روح الله احمدزي، سخن‌گوي وزارت دفاع به رسانه‌ها گفته که بازار اين ولسوالي نيز در کنترل نيروهاي امنيتي دفاعي و امنيتي در آمده است.

بر اساس معلومات اين وزارت در اين درگيري‌ها، 35 جنگجوي طالبان کشته و ده‌ها تن ديگر آنان زخمي شده اند.

انعام‌الله رحماني، سخن‌گوي فرماندهي پوليس ولايت کندز نيز باز گيري اين ولسوالي را تأأييد کرده و گفته که  نيروهاي امنيتي چاشت روز دوشنبه کنترل ساختمان اين ولسوالي را دوباره به دست گرفته‌اند.

آقاي رحماني همچنان گفته که در جريان عمليات بازپس‌گيري اين ولسوالي، سه نيروي امنيتي نيز در جريان اين درگيري زخمي شده‌اند.

جنگ‌جويان گروه طالبان بامداد روز دوشنبه  يک حمله‌ي تهاجمي را از چندين استقامت بر ولسوالي خان‌آباد ولايت کندز به راه ‌انداختند. ساختمان ولسوالي خان‌آباد و بخش‌هايي از اين ولسوالي براي مدت چهار ساعت در تصرف جنگ‌جويان طالبان قرار داشت.

طي يک هفته گذشته شماري از ولسوالي‌ها در ولايت هاي مختلف به دست طالبان سقوط کردند که سبب نگراني جدي مردم، سياسيون و اعضاي مجلس نماينده‌گان شده است، اما مقام‌هاي اداره‌هاي دفاعي و امنيتي تاکيد مي‌کنند که عقب نشيني نيروهاي دفاعي و امنيتي تاکتيکي است و به دليل جلوگيري از تلفات ملکي آنان عقب نشيني مي‌کنند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار