اخبار

ویروس کرونا؛ نگرانی وزارت صحت از بی‌توجهی شهروندان

 

افزايش مبتلايان به کرونا و واردشدن کشور به موج سوم اين ويروس، نگراني‌هاي وزارت صحت کشور را در پي داشته است. مسوولان اين وزارت ‌ تأکيد هشدار مي‌دهند که بي‌توجهي شهروندان براي مقابله با کرونا سبب افزايش و گسترش اين ويروس شده است.

ميرويس علي‌زي، معاون سخن‌گوي وزارت صحت گفته که شهروندان توصيه‌هاي اين وزارت را جدي نمي‌گيرند و بيم آن مي‌رود که بي‌پروايي آنان در ديدوبازديدهاي روزهاي عيد وضعيت را بدتر کند.

معاون سخنگوي وزارت صحت از شهروندان مي‌خواهد که براي پيش‌گيري از گسترش بيش‌تر ويروس کرونا از ديدوبازديد در روزهاي عيد خودداري کنند.

ميرويس علي‌زي، معاون سخن‌گوي وزارت صحت عامه که روزسه‌شنبه (14حمل) آمار روزانه‌ي ابتلا به ويروس کرونا در کشور را به رسانه‌ها ارايه مي‌کرد، گفت که در يک‌شبانه روز گذشته، شش بيمار مبتلا به ويروس کرونا در کشور جان باخته و 234 مورد مثبت اين ويروس در 17 ولايت کشور ثبت شده است.

او گفت که  دو – دو نفر در کابل و کنر و يک – يک نفر در ولايت‌هاي کندز و لغمان بر اثر ابتلا به ويروس کرونا جان باخته‌اند.

همچنان در يک شبانه‌روز گذشته دو هزار و 78 نمونه‌ي مشکوک ابتلا به ويروس کرونا در آزمايشگاه‌هاي طبي کشور بررسي شده‌اند. در اين ميان، 234 مورد مثبت ويروس کرونا در 17 ولايت کشور شناسايي شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، 81 مورد در ننگرهار، 31 مورد در کابل، 24 مورد کندهار، 23 مورد در بلخ، چهارده مورد در پکتيا، سيزده مورد در غزني، دوازده مورد در هلمند، هفت مورد در ميدان وردک، چهار – چهار مورد در کنر و پنجشير، دو – دو مورد در ارزگان، پروان و بدخشان و يک – يک مورد مثبت اين ويروس در ولايت‌هاي تخار و پکتيکا ثبت شده است.

به اين ترتيب، شمار مجموعي مبتلايان ويروس کرونا در کشور به 60 هزار و 400 تن افزايش يافته است. از اين ميان 53 هزار و 272 تن دوباره صحت‌ياب شده‌ و دو هزار و 650 تن ديگري در نتيجه‌ي ابتلا به اين ويروس جان باخته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار