اقتصادی

وزير صنعت و تجارت برافزايش صادرات قالين تاکيد نمود

 

دومین جلسۀ سطح عالی گروه کاری بهبود تجارت در افغانستان به ویژه سکتور قالین تحت ریاست نثاراحمد غوریانی، وزیر صنعت و تجارت و با اشتراک صنعت کاران سکتور قالین و نماینده‌گان نهادهای بین المللی دروزارت صنعت و تجارت برگزار شد.

در این جلسه، وزیر صنعت و تجارت تاکید کرد که این وزارت تمام تلاش و امکانات خود را در قسمت ایجاد سهولت برای افزایش صادرات قالین به خرج خواهد داد.

آقای غوریانی همچنین افزود که وزارت صنعت و تجارت برای افزایش صادرات قالین، نمایشگاه های بین المللی و داخلی را راه اندازی خواهد کرد و همچنان شش درصد حمایت مالی را برای صادرکننده‌گان قالین نیز در نظر گرفته است.

وزیر صنعت و تجارت با تاکید به پروسس قالین در داخل کشور گفت که هر نوع ماشین و مواد خام مورد نیاز این سکتور با همکاری این وزارت و حمایت مالی و تخنیکی نهادهای بین المللی تهیه خواهد شد.

در اين جلسه، صنعت کاران سکتور قالين با قدرداني از برنامه هاي حمايتي وزارت صنعت و تجارت براي رشد و توسعه صنعت قالين، خواهان منع صادرات پشم سفيد توليدي کشور، در نظر گرفتن معافيت مالياتي به مواد خام و بازاريابي به سکتور قالين از سوي رهبري اين وزارت گرديدند.

گروه بهبود تجارت در افغانستان که با حمايت مالي نهادهاي بين المللي تحت رهبري وزارت صنعت و تجارت ايجاد و فعاليت مي کند، تحقيقي را نيز روي چالش هاي سکتور قالين انجام داده است که اين سکتور در زمينه هاي انکشاف توليد قالين، بازاريابي و صادرات قالين و دسترسي به منابع مالي با مشکلات متعددي رو به رو مي باشند.

همچنين وزارت صنعت و تجارت براي معياري سازي توليد قالين، مرکز آموزش هاي حرفه اي توليد و پروسس قالين را ايجاد مي نمايد که اين مرکز، صنعت کاران قالين را در زمينه هاي ديزاين، رنگ آميزي، ارزش افزايي و بافنده‌گي قالين آموزش خواهند داد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار