اخبار

وزارت صحت: ۳۴۰ تن در شبانه‌روز گذشته در کشور به کرونا مبتلا شدند

 

وزارت صحت عامه کشور اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته 2 ‌هزار و 514 بيمار مشکوک به کرونا آزمايش داده‌اند. طبق اعلام اين وزارت، در مدت يادشده 12 بيمار کرونايي در کشور جان باخته اند و 340 بيمار جديد شناسايي شده‌اند.

وزارت صحت عامه با اعلام ارايه گزارش آمار کرونا روز دوشنبه (20 ثور) گفته که موارد جديد در 18 ولايت به ثبت رسيده‌اند.  به اساس معلومات اين وزارت، در شبانه‌روز گذشته 150 بيمار صحت‌ياب شده‌اند. بر بنياد معلومات وزارت صحت، از آغاز گسترش کرونا تا اکنون  422 هزار و 649 تن در سراسر کشور آزمايش کرونا داده‌اند.

از اين ميان، 62 هزار و 403 تن به اين ويروس مبتلا شده و 2 ‌هزار و 710 تن در اثر ابتلا به آن جان‌هاي‌شان را از دست داده‌اند. همين‌گونه 54 هزار و 382 تن از آغاز گسترش کرونا تا اکنون پس از ابتلا به آن بهبود يافته‌‌اند.

در جهان نيز تا امروز بيش از 158 ميليون و 988 هزار تن به ويروس کرونا مبتلا شده‌اند. از اين ميان، بيش از 3 ميليون و 307 هزار تن جان‌ باخته و بيش از 136 ميليون و 560 هزار تن ديگر صحت‌ياب شده‌اند.

امريکا، هند، برزيل، فرانسه، ترکيه و روسيه، از جمله کشورهايي‌اند که بيش‌ترين مبتلايان به کرونا در جهان را تاکنون شناسايي کرده‌اند. از اين ميان، امريکا بيش‌ترين جان‌باخته‌گان کرونايي را در جهان ثبت کرده‌ است. در امريکا تا امروز بيش از 595 هزار مبتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار