اخبار

وزارت صحت عامه:  در شبانه روزگذشته ۶ بیمار کووید19 جان باخته و ۲۷۵ مورد جدید ثبت شده است

 

وزارت صحت عامه اعلام کرده که در يک‌شبانه روز گذشته شش بيمار مبتلا به ويروس کرونا در کشور جان باخته و 375 مورد جديد اين ويروس در 20 ولايت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه روز دوشنبه (13 ثور) اعلام کرده که سه نفر در هرات، دو نفر در لوگر و يک نفر در کابل بر اثر ابتلا به ويروس کرونا جان باخته‌اند. همچنان در يک شبانه‌روز گذشته يک‌هزار و 911 نمونه‌ي مشکوک ابتلا به ويروس کرونا در آزمايشگاه‌هاي طبي کشور بررسي شده‌اند. در اين ميان، 275 مورد مثبت ويروس کرونا در 20 ولايت کشور شناسايي شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، 95 مورد در ننگرهار، 53 مورد در کابل، 26 مورد در کندهار، هژده مورد در نيمروز، سيزده مورد در ميدان‌وردک، دوازده مورد در خوست، نُه مورد در باميان، هشت مورد در بلخ، هفت – هفت مورد در لوگر، غزني و لغمان، شش مورد در هلمند، پنج مورد در کاپيسا، دو – دو مورد در کنر و پنجشير و يک – يک مورد در تخار، بغلان، پکتيا، بدخشان و ارزگان ثبت شده است.

به اين ترتيب، شمار مجموعي مبتلايان ويروس کرونا در کشور به 60 هزار و 563 تن افزايش يافته است. از اين ميان 53 هزار و 561 تن دوباره صحت‌ياب شده‌ و دو هزار و 648 تن ديگري در نتيجه‌ي ابتلا به اين ويروس جان باخته‌اند.

در همين حال سفارت پاکستان در کابل اعلام کرده که به دنبال شيوع انواع جهش‌يافته‌ي ويروس کرونا در پاکستان، اين کشور مرز‌هايش را به روي شهروندان افغانستان مي‌بندد.

سفارت پاکستان در کابل روز دوشنبه، با نشر خبرنامه‌يي گفته که مرزهاي اين کشور از پانزدهم ثور تا اول ماه جوزا به روي شهروندان افغانستان مسدود خواهد بود.

در خبرنامه‌ي سفارت پاکستان همچنان آمده که اين تصميم به دليل شيوع انواع جهش يافته‌ي ويروس کرونا در اين کشور روي دست گرفته شده است.

بر اساس معلومات سفارت پاکستان در کابل، روند رفت‌وآمد موترهاي باربري و انتقال اقلام تجارتي بين دو کشور به گونه‌ي عادي ادامه خواهد داشت. پاکستان همزمان با اين، مرزهايش را به روي شهروندان ايران نيز مسدود خواهد کرد.

نگراني از شيوع موج تازه‌ي ويروس کرونا در منطقه در حالي شدت گرفته است که در هفته‌هاي پسين هند با موج بزرگي از شيوع اين ويروس دست‌وپنجه نرم مي‌کند. صدها هزار تن در هفته‌هاي گذشته در اين کشور به ويروس کرونا مبتلا شده‌اند. شمار مبتلايان به اين ويروس در پاکستان نيز اخيراً افزايش يافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار