اخبار

وزارت صحت: در شبانه‌روزگذشته، 13 بيمار کرونايي جان باخته‌اند

 

وزارت صحت عامه کشور مي‌گويد که در يک شبانه روز گذشته، 13 بيمار مبتلا به ويروس کرونا در کشور جان‌هاي شان را از دست داده‌اند.

معصومه جعفري معاون سخن‌گوي وزارت صحت عامه روز دوشنبه (22جدي) گفت: «در يک شبانه روز گذشته، 13 بيمار کوويد-19 جان‌هاي‌شان را از دست داده‌اند که با اين رقم؛ شمار مجموعي فوتي‌هاي ناشي از ويروس کرونا در کشور به 2301 تن رسيده است».  بانو جعفري گفت: « در 24 ساعت گذشته، 886 مورد مشکوک ابتلا به ويروس کرونا در لابراتوار‌هاي کشور آزمايش شده که از اين رقم، 46 مورد آن مثبت ثبت شده است». او بيان داشت: «با ثبت واقعات جديد ابتلا به ويروس کرونا رقم مجموعي مبتلايان اين ويروس در کشور به 53 هزار و 584 تن افزايش يافته است».

معاون سخن‌گوي وزارت صحت عامه کشور مي‌گويد در يک شبانه روز گذشته 189 بيمار ويروس کرونا بهبود يافته‌اند که شمار بهبود يافته‌گان نيز به 44 هزار و 137 تن رسيده است.

اين در حالي است که بر اساس گفته‌هاي مسوولان وزارت صحت عامه قرار است اولين محموله واکسين ويروس کرونا تا شش ماه ديگر وارد کشور شود. داکتر وحيد مجروح معين عرضه خدمات وزارت صحت عامه ضمن بررسي برنامه تهيه و تطبيق واکسين کرونا، به ادارات مسوول هدايت داده تا در راستاي تطبيق اين واکسين با نظرداشت معيارات آن طي يک ميکانيزم مشخص تلاش نمايند. تا اکنون 90 ميليون 743 هزار و 423 تن در جهان به ويروس کرونا مبتلا شده‌اند که از اين رقم 64 ميليون 885 هزار و 176 تن بهبود يافته و يک ميليون و 944 هزار و 311 تن ديگر وفات کرده‌اند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار