اخبار

وزارت دفاع ملی: در شبانه روز گذشته  258 طالب کشته شدند

وزارت دفاع ملي کشور گفته است که در نتيجه‌ي درگيري‌ها ميان نيروهاي دفاعي و امنيتي و گروه طالبان در شبانه روز گذشته، تلفات سنگين به اين گروه وارد شده است.

در خبرنامه‌يي که روزجمعه (28 جوزا) از سوي وزارت دفاع ملي نشر شده آمده است که در يک شبانه روزگذشته، 258 طالب در 13 ولايت کشور در درگيري با نيروهاي دفاعي و امنيتي کشته و 156 تن ديگر شان زخمي شده
اند.

خبرنامه افزوده است که در اين مدت بيشتر ولايت‌هاي ننگرهار، لغمان، پکتيا، زابل، هرات، فراه، غور، فارياب، بلخ، جوزجان، هلمند، تخار و بغلان شاهد درگيري‌ها ميان دو طرف بوده اند.   در يک خبر ديگر، وزارت دفاع ملي آمده است که که ولسوالي گرشک ولايت هلمند از وجود طالبان پاکسازي شده و جنگ‌جويان اين گروه، در اين ولسوالي شکست خورده اند.

وزارت دفاع گفته است: «اکنون اين ولسوالي به گونه‌ي کامل در کنترل نيروهاي دفاعي و امنيتي قرار دارد. در جريان عمليات نيروهاي دفاعي و امنيتي از طريق زمين و هوا تلفات بسيار سنگين به تروريستان وارد شده است.»

اين در حاليست در روزهاي پسين جنگ در بسياري از ولايت‌هاي کشور شدت گرفته و بر بنياد گزارش‌ها در پي درگيري‌ها ميزان تلفات نيروهاي ارتش و پوليس نيز افزايش چشم‌گير يافته است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار