اخبار

وزارت خارجه: دختر سفير افغانستان در پاکستان ربوده و مورد شکنجه قرار گرفته است

وزارت امور خارجه‌ی کشور ادعا کرده که سلسله علی‌خیل، دختر نجیب‌الله علی‌خیل، سفیر افغانستان در اسلام‌آباد از سوی افراد نامعلوم ربوده شده و مورد شکنجه‌ شدید قرار گرفته است.

وزارت امور خارجه با نشر اعلامیه‌ی گفته وزارت امورخارجه‌ی جمهوری اسلامی افغانستان با تأسف فراوان اعلام می‌دارد که به تاریخ 25 سرطان 1400 بانو سلسله علی‌خیل دختر سفیر افغانستان در اسلام آباد هنگام بازگشت به خانه توسط افراد نامعلوم ربوده شده و مورد شکنجه‌ی شدید قرار گرفته است.

در اعلامیه آمده، بانو علی‌خیل پس از رهایی از بند رباینده‌گان اکنون تحت مراقبت صحی در شفاخانه قرار دارد.

اعلامیه افزوده که وزارت امور خارجه این اقدام شنیع را به شدیدترین الفاظ تقبیح می‌کند و مراتب عمیق نگرانی خویش را در مورد امنیت و مصونیت دیپلمات‌ها، اعضای خانواده‌های شان و کارمندان نماینده‌گی‌های سیاسی و قنسولگری افغانستان در پاکستان ابراز می‌نماید.

وزارت امور خارجه گفته که این وزارت از حکومت پاکستان می‌خواهد تا مطابق به میثاق‌ها و تعهدات بین‌المللی، اقدام لازم و فوری را برای تأمین امنیت کامل سفارتخانه و قنسولگری‌های افغانستان و مصونیت دیپلومات‌های کشور و اعضای ‌خانواده‌شان به اجرا گذارد.

وزارت امور خارجه کشور تاکید کرده که این وزارت موضوع را با وزارت امور خارجه‌ی پاکستان تعقیب نموده، همچنان از حکومت پاکستان می‌طلبیم تا مجرمان این قضیه را به زودترین فرصت ممکن شناسایی و به کیفر برساند.

وزارت امورخارجه‌ی پاکستان تاکنون در این باره چیزی نگفته است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار