اخبار

والي لوگر: به زيان‌ديده‌گان انفجار موتر بمب‌گذاری شده در لوگر کمک می شود

                      

در نتيجه‌ي انفجار موتر بمب‌گذاري‌شده در يک مهمان‌خانه در شهر پل‌علم، مرکز ولايت لوگر در کنار تلفات جاني، به نهادهاي دولتي، بازرگانان و غيرنظاميان نيز زيان‌هاي سنگين مالي وارد شده است.

عبدالقيوم رحيمي، والي لوگر گفته که اين انفجار افزون بر آسيب‌رساندن به شفاخانه‌ي ولايتي اين ولايت، به شمار بسياري از ساختمان‌هاي دولتي، تجاري و خانه‌هاي مسکوني آسيب رسانده و ميليون‌ها افغاني به مردم زيان وارد کرده است.

آقاي رحيمي تاکيد کرده که براي بررسي زيان‌هاي واردشده به مردم، تيمي گماشته شده است و کمک‌ها به‌زودي در اختيار زيان‌ديده‌گان قرار مي‌گيرد.

والي لوگر افزوده که براي بررسي زيان‌هاي واردشده به مردم، تيمي گماشته شده است و کمک‌ها به‌زودي در اختيار زيان‌ديده‌گان قرار مي‌گيرد.

بازرگانان، دکان‌داران و باشنده‌گان شهر پل‌علم که در اين رويداد زيان‌مند شده‌اند، از دولت مي‌خواهند کمک‌ها را سرعت بخشيده و امنيت‌ آن‌ها را تأمين کند. آنان مي‌گويند که در نتيجه‌ي اين انفجار ده‌ها خانه، ساختمان‌ تجاري و دکان‌ ويران شده است.

حاجي بسم‌الله، يکي از بازرگانان شهر پل‌علم گفته که انفجار به حدي نيرومند بود که دروازه‌ها و پنجره‌هاي خانه‌ها و دکان‌ها در شعاع 5 کيلومتري شکستند.

“خسارات مالي بسيار سنگين است، از حساب گذشته است. من براي دروازه و شيشه‌ها 40 هزار افغاني پرداخته‌ام، اما هنوز بازسازي نشده است. در طول عمرم انفجار به اين نيرومندي نديده بودم، پرده‌ي گوش کودکان پاره شده است و ما تمام شب را در بيرون گذرانديم. بيش‌تر مردم از غمگيني زياد افطار نکرده‌اند.”

شام روز جمعه يک موتر نوع مازدا که پُر از مواد انفجاري بود، در مهمان‌خانه‌ي باشنده‌گان ولسوالي ازره در شهر پل‌علم منفجر شد که در نتيجه‌ي آن 24 غيرنظامي کشته و 110 تن ديگر زخمي شدند. بيش‌تر قربانيان اين روي‌د‌اد فارغان صنف‌هاي دوازدهم بودند که براي شرکت در آزمون کانکور به شهر پل‌علم آمده بودند.

مسووليت اين روي‌داد را هنوز فرد يا گروهي برعهده نگرفته است، اما دولت طالبان را مسوول اين روي‌داد مي‌داند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار