سرمقاله

نگذاريد کشور را دوباره پاکستان اشغال کند!

مکارم

 

نيروهاي امريکايي در حال برآمدن از کشور اند، امريکا به متحدان خود نيز سفارش کرده است که هرچه زودتر بارهاي خودشان را بسته کنند و از افغانستان بيرون شوند.

نيروهاي امريکايي حدود بيست سال پيش آن گونه که خودشان اعتراف مي‌کنند به منظور مبارزه بر ضد هراس افگني به افغانستان آمدند ،القاعده را شکست دادند و اسامه بن لادن را به قتل رسانيدند، وديگر ضرورت نيست که اين نيروها در اين خطه خطرناک و جنگ‌زده حضور داشته باشند.

امريکا در اين مدت از هوا و زمين ما استفاده کرد به اثر جنگ‌هايي که نيروهاي شان ظاهراً برضد تروريزم راه اندازي مي کردند به هزاران افغانستاني کشته و زخمي شدند.

امريکا به اين هم بسنده نکرد؛ در امور داخلي کشور دخالت کرد، فضا و زمين را در اختيار گرفت.

در انتخابات نقش و رُل تعيين کننده داشت و هر که را مي‌‎خواست، رييس جمهور مي‌ساخت و زير نام دفاع از دموکراسي و حقوق بشر هرچه دل اش تقاضا مي‌کرد آن را انجام داد.

سرانجام، تروريزم بيشتر از پيش رشد کرد، کشت مواد مخدر چند برابر گرديد، طالبان مرده دوباره زنده شدند، کشور و مردم در به در شدند و سيل بيکاران کوچه و بازار را پُر کرد و خلص کلام دامنه‌يي گراف جنايات با گذشت هر روز گسترش يافت، وحال فيصله کرده‌اند که از افغانستان بيرون مي‌شوند.

با اعلام اين خبر ، طالباني که از سوي استخبارات پاکستان و حمايت امريکا و انگليس و کمک‌هاي سرشار پولي شيخ‌هاي عرب به وجود آمده بودند، دوباره هواي امارت اسلامي بر سرشان زده و به اين فکر اند که دير يا زود بر سرنوشت مردم و کشور حاکم مي‌شوند.

به همين منظور سخنگويان طالبان از نظام خالص اسلامي که همان امارت اسلامي است، سخن مي‌زنند ، نظام خالص اسلامي يعني حاکم شدن تمام طالبان مدارس پاکستاني و نظاميان آن کشور بر سرنوشت مردم افغانستان.

اکنون که برنامه به همين گونه سنجيده شده است بايد تمام فرماندهان و رهبران دوران مقاومت و مسوولان متعهد به دفاع از آزادي و نواميس کشوردر داخل نظام ، احساس مسووليت کنند و دست به کار شوند و در برابر يورش و حملات طالبان آماده گردند، مردم را بسيج کنند و تفنگ‌هاي زير خاک شان را دو باره به کار اندازند و نگذارند، تاريخ سياه در کشور تکرار شود و پاکستان دو باره اين سرزمين را اشغال کند. آن گونه که يکي از کاربران فيسبوک نگاشته است، مقاومت در برابر اشغال و عمال شان يعني طالبان، به تدبير و برنامه نياز دارد و تنها به جنگيدن و سلاح بدست گرفتن بسنده نشود.

ممکن است برخي از مهره‌هاي خارجي و حامي طالبان که ظاهراً اژجمهوريت  هم دفاع مي کنند با راه اندازي توطيه‌هاي سازمان يافته، نظام را در کشور که به قيمت خون مردم شکل گرفته، متلاشي و نابود کنند تا زمينه آمدن طالبان، فراهم شود.

با توجه به همين نکته مهم و قابل انديشه، تلاش شود که اين توطيه‌ها هم خنثا گردد و سرانجام در يک صف واحد ملي و متشکل از تمام اقوام با هم برادر افغانستان و با حفظ نظام، در برابر عساکر پاکستاني يا طالبان صف آرايي گردد و همه بايد از عزت، استقلال و نواميس شان به دفاع برخيزند و نگذارند تا دار و ندار کشور و حتا هويت افغانستان را پاکستاني ها آتش بزنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار