جهان

نانسی پلوسی برای برکناری  دونالد ترمپ، ۲۴ ساعت مهلت داد

 

نانسي پلوسي، رييس مجلس نماينده‌گان امريکا، به معاون رييس جمهور اين کشور از  روزدوشنبه، 24 ساعت مهلت داد تا با استفاده از اختياراتي که در قانون اساسي تعريف شده، دونالد ترمپ را فاقد صلاحيت اعلام کرده و او را از سمت رياست‌جمهوري برکنار کند.

به گفته خانم پلوسي، مجلس نماينده‌گان روز دوشنبه (22 جدي) با صدور يک قطع‌نامه به‌طور رسمي خواهان به‌کارگيري متمم 25 قانون اساسي از سوي مايک پنس و برکناري رييس‌جمهور ترمپ خواهد شد.

نانسي پلوسي در نامه‌يي که روز يک‌شنبه ارسال کرده آورده است که اگر مايک پنس به اين قطع‌نامه و درخواست، در محدوديت زماني 24 ساعته پاسخ نداده و کابينه را براي اجراي متمم يادشده «بسيج نکند»، روز بعد لايحه استيضاح رييس‌جمهور توسط مجلس نماينده‌گان امريکا بررسي خواهد شد.

درخواست براي برکناري دونالد ترمپ پس از آن مطرح شد که روز چهارشنبه به دنبال تجمع در اطراف ساختمان کنگره، شماري از خشونت‌طلبان طرف‌دار دونالد ترمپ وارد ساختمان آن شدند. در جريان اين حمله دست کم پنج نفر از جمله يک افسر پوليس کشته و ده‌ها نفر بازداشت شدند.

نانسي پلوسي که معتقد است اين حمله «به ترغيب» دونالد ترمپ انجام شده، در نامه تازه خود به نماينده‌گان، دونالد ترمپ را «خطري فوري براي دموکراسي و قانون اساسي امريکا دانسته است.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار