اخبار

منابع: ساختمان ولسوالی شیندند هرات در محاصره طالبان

 

منابع حکومتی در هرات هشدار داده اند که اگر حکومت به وضعیت امنیتی ولسوالی شیندند این ولایت رسیده‌گی نکند شنیدند به زودی به دست طالبان سقوط خواهد کرد.

یک عضو پیشین شورای ولایت هرات گفته که هم اکنون ساختمان ولسوالی شیندند تحت محاصره طالبان قرار دارد و وضعیت امنیتی نگران کننده است.

تورمحمد ظریفی، عضو پیشین شورای ولایتی هرات به رسانه‌ها گفته: نیروهای کمکی ارتش و امنیت ملی به ساحه آمده و تعدادی از پاسگاه هایی که تحت محاصره طالبان بود، محاصره را شکسته‌اند.

او افزوده که هم اکنون مناطق “کشک و کهنه سنگ” که در اطراف ساختمان ولسوالی قرار دارد، طالبان حضور گسترده دارند.

آقای ظریفی تاکید کرده مخالفان مسلح دولت از روستای کهنه سنگ تا گردنه کوه را ماین فرش کرده تا نیروهای امنیتی به کمک دو پاسگاه که در گردنه کوه موقعیت دارد، رفته نتوانند.

او گفته که جنگ چند روز گذشته میان نیروهای دولتی و طالبان در این ولسوالی پنج غیرنظامی کشته و شش تن دیگر هم مجروح شدند. به گفته‌ی این عضو پیشین شورای ولایتی هرات، از روز گذشته تا کنون درگیری‌ها کاهش یافته است. مسوولان امنیتی هرات هم اعزام نیروهای کمکی به این ولسوالی را تأیید می‌کنند.

آنان گفته‌اند وضعیت این ولسوالی تحت کنترل می‌باشد و عملیات ادامه دارد. در چند روز گذشته در ولسوالی شیندند هرات شاهد سخت ترین نبردها میان نیروهای دولتی و طالبان بود.

این ولسوالی از گذشته ناامن بوده و بیشتر جغرافیای آن در دست مخالفان مسلح می‌‌‌باشد. ولسوالی شیندند هرات در 100 کیلومتری مرکز شهر قرار داشته و یکی از ولسوالی های دور افتاده این ولایت می‌‌‌باشد.

این در حالیست که گزارش‌ها از ولایت فراه حاکی از آن است که یک قرارگاه ارتش به‌دست طالبان سقوط  کرده و دست‌کم ۳۰ تن در این رویداد کشته شدند.

منابع محلی فراه به رسانه‌ها گفته اند که یک قرارگاه ارتش در ولسوالی بالابلوک این ولایت، پس از حمله‌ی طالبان به‌دست این گروه سقوط کرده است و دست‌کم ۳۰ سرباز ارتش در نتیجه‌ی آن کشته شده‌اند.

خیرمحمد نورزی، عضو شورای ولایتی فراه گفته که طالبان حوالی ساعت ۲ بامداد روز دوشنبه، در منطقه‌ی «شیوان» ولسوالی بالابلوک این ولایت، با استفاده از یک تونل وارد یک قرارگاه سربازان ارتش شده‌اند.

به گفته‌ی آقای نورزی، در نتیجه‌ی این حمله‌ی طالبان دست‌کم ۳۰ سرباز ارتش کشته شده‌‌‌اند و این گروه قرارگاه را انفجار داده است.

در همین حال، یک‌ منبع معتبر محلی در فراه که نخواست هویتش فاش شود، نیز به “سلام‌وطندار” گفته که در این حمله‌ی طالبان ۲۸ سرباز ارتش به‌شمول نیروهای کوماندو کشته شده‌اند.

مسوولان امنیتی فراه و طالبان هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار