اخبار

لوی سارنوالی: سه سناتور که به اتهام رشوه ستاني بازداشت شده بودند، در بدل ضمانت رها شدند

 

لوی سارنوالی کشور تأييد کرده است که سه سناتور که هفته‌ي گذشته به اتهام گرفتن رشوه بازداشت شده بودند، با ضمانت رها شده‌اند.

جمشيد رسولي، سخن‌گوي دادستاني‌کل در يک نوار تصويري که به رسانه‌ها فرستاده، گفته است، اعضاي مجلس سنا با استناد به حکم قانون، با زنداني‌بودن اين سناتوران مخالفت کرده و خواهان رهايي آنان شده‌اند.

آقاي رسولي همچنان گفته که موضوع توقيف سه تن از سناتوراني که به اتهام گرفتن رشوه از سوي اين نهاد بازداشت شده بودند بر بنياد ماده‌ي 102 قانون اساسي کشور براي تصويب به مجلس سنا فرستاده شد. به گفته‌ي او، مجلس سنا علاوه بر عدم تصويب توقيف اين سناتوران، خواستار رهايي آنان در بدل ضمانت شده است.

آقاي رسولي تاکيد مي‌کند که دادستاني افغانستان اين سناتوران را در روشنايي احکام قانون در بدل ضمانت رها کرده است، اما پرونده‌هاي آنان زير پيگرد و بررسي قرار دارد.

هفته‌ي گذشته سه سناتور که براي بررسي اداره‌هاي درآمدزا به ولايت بلخ رفته بودند، هنگام گرفتن رشوه در بندر حيرتان، بازداشت و براي تحقيقات بيشتر به کابل فرستاده شدند. پس از آن دادستاني کل و رياست عمومي امنيت ملي با نشر يک خبرنامه‌ي مشترک اعلام کردند که سه عضو مجلس سنا هنگام گرفتن 40 هزار دالر رشوه بازداشت شدند.

محمدانور باشليق سناتور فارياب، محمدعظيم قوياش سناتور سرپل و لياقت‌الله بابکرخيل سناتور ولايت خوست سه تني‌اند که به گفته‌ي دادستاني کل و رياست عمومي امنيت ملي هنگام گرفتن رشوه در بلخ بازداشت شده‌اند. رئيس‌جمهور غني، پس از بازداشت اين سناتوران عضويت محمدانور باشليق و لياقت‌الله بابکر خيل را که سناتوران انتصابي مجلس سنا بودند، از اين مجلس لغو کرد.

 

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار