اخبار

صالح از «مدیریت ریز»  جلسه‌ی شش‌ونیم کناره‌گیری می‌کند

 

امرالله صالح، معاون نخست رييس‌جمهور که از حدود پنج ماه به اين‌سو به دنبال افزايش ناامني‌ها در پايتخت، به گونه‌ي موقت مسووليت امنيتي کابل را به عهده گرفته، اعلام کرده است که از مديريت ريز جلسه‌ي شش‌ونيم کناره‌گيري مي‌کند.

آقاي صالح روز يک‌شنبه (24 حوت) با يادآوري از دست‌آوردهاي 120 نشست روزانه‌ي جلسه‌ي شش‌ونيم در صفحه‌ي فيسبوکش نوشته است که جلسه‌هاي شش‌ونيم اکنون مسير مستحکم پيدا کرده است و او از مديريت ريز آن به گونه‌ي تدريجي گوشه‌گيري مي‌کند.

او گفته که در اين نشست‌ها هزاران کار کوچک و ده‌ها کار بزرگ را شامل برنامه ساخته‌اند. به گفته‌ي او، بيشتر کارهاي کوچک انجام يافته و روند انجام کارهاي بزرگ در حالي‌که به ثمردهي آغاز کرده‌اند، اما ادامه خواهند داشت.

معاون نخست رييس ‌جمهور تصريح کرده که در نتيجه‌ي نشست‌هاي شش‌ونيم، تاکنون شبکه‌هاي جزيه‌گير و باج‌گير را در کابل سرکوب کرده‌اند و قلدرها ديگر نمي‌توانند با محافظان بي‌بند و بارشان بالاي مردم عربده بکشند.

آقاي صالح اعاده‌ي روحيه در پوليس و توان‌مندسازي سرباز را يکي ديگر از افتخارات نشست‌هاي شش‌ونيم عنوان کرده مي‌گويد که سرباز با پشتيباني اين نشست‌ها ديگر از زورگو و بدمعاش هراس ندارد و شمار زيادي از جرم پيشه‌ها در راه خود راست شده‌اند.

او تثبيت زمين براي خانواده‌هاي قربانيان نيروهاي امنيتي را از انجام کارهاي بزرگ اين نشست‌هاي خوانده گفته که قرار است تا اواسط ماه حمل سال آينده براي حدود 12هزار خانواده‌ي شهيد، معلول و يا هم منسوبان با فعاليت‌هاي خارق‌العاده، در کابل زمين توزيع شود.

امرالله صالح، از توجه و حمايت مقام رياست‌جمهوري به خاطر اجرايي‌سازي بسياري از ديدگاه‌ها و طرح‌هاي نشست‌هاي شش‌ ونيم قدرداني کرده است.

او تاکيد کرده که از آغاز نشست‌هاي شش‌ونيم تاکنون 30 هزار قطعه گزارش از سوي مردم براي آنان ارايه شده که به اساس آن توانسته‌اند شبکه‌هاي جرم‌پيشه را در کابل سرکوب کنند.

به گفته‌ي آقاي صالح شماري از بازداشت‌شده‌گان که عضويت به «اصطلاح داعش» را دارند بي‌سواد اند و معناي کلمه‌ي داعش را نيز نمي‌دانند و برخي از تروريستان دخيل در بمب‌گذاري‌هاي کابل و ماين‌هاي مقناطيسي با جبر به اين جنايات رو آورده‌اند.

آقاي صالح گفته که بررسي‌هاي آنان نشان مي‌دهد که طالبان تلاش مي‌کنند تلفات خود را پنهان نگه‌دارند و اجساد را بي‌هويت به خاک بسپارند.

به گفته‌ي او، به خانواده‌ها اجازه‌ي دادخواهي نمي‌دهند و شماري از اجساد به پاکستان منتقل مي‌شوند.

معاون نخست رييس‌جمهور تاکيد کرده است که نشست‌هاي شش‌ونيم ادامه دارد و خواهد داشت.

در نتيجه‌ي افزايش جرم‌هاي جنايي و انتقاد پايتخت‌نشينان از بد شدن وضعيت امنيتي در شهر کابل، رييس‌جمهور غني در ماه ميزان امسال مسووليت تأمين امنيت شهر کابل را به ‌گونه‌ي موقت به امرالله صالح، معاون نخست رياست‌جمهوري سپرد.

آقاي صالح گفته که تقويت نهادهاي امنيتي بخشي از مسووليت‌هاي او خواهد بود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار