ورزش

رکاب‌زني دختران جوزجاني به حمايت از برنامه حفاظت از محيط زيست

رياست حفاظت از محيط زيست در جوزجان به منظور جلب توجه باشنده‌گان اين ولايت به چگونه‌گي حفاظت از محيط زيست، مسابقه بايسکل‌راني را در شهر شبرغان، مرکز اين ولايت راه‌اندازي کرده است. در اين مسابقه ورزشي شماري از دختران بايسکل‌سوار نيز شرکت کرده‌اند. آنان مي‌گويند که داشتن محيط زيست سالم به سود همه است و آنان براي تشويق ديگران در اين برنامه شرکت کرده‌اند.

خجسته قيام تلاش، رييس اداره حفاظت از محيط زيست در ولايت جوزجان به خبرگزاري “نشانه” گفته که اين برنامه به منظور پيام‌رساني به مردم برگزار شده است تا باشنده‌گان اين ولايت حفاظت از محيط‌شان را جدي بگيرند.

خانم تلاش همچنان گفته که کارمندان رياست حفاظت از محيط زيست در جوزجان از راه‌هاي گوناگون و با برگزاري برنامه‌هاي مختلف تلاش دارند که ميزان آلوده‌گي‌هاي برخاسته از دود موتر و صوت را در شهر شبرغان کاهش بدهند.

رييس اداره حفاظت از محيط زيست تاکيد کرده که بايسکل‌سواري به جاي راننده‌گي با موتر به صحت و جامعه مفيد است. او ابراز اميدواري مي‌کند که روزي خانواده‌ها به‌جاي موترسواري فرزندان‌شان را به بايسکل‌سواري تشويق کنند.

مهناز هفده ساله، عضو تيم بايسکل‌راني بانوان در مرکز انکشاف جوانان است. مهناز با پيام «نه به آلوده‌گي هوا» در اين مسابقه شرکت کرده است. او مي‌گويد که هفته دو روز در استديوم ورزشي شهر شبرغان، تمرين بايسکل‌راني مي‌کند. به گفته مهناز، بايسکل جاي‌گزين خوبي براي وسايل دودزا است. او با چهارده دختر ديگر مي‌خواهد در پايان مسابقه بايسکل‌راني پيام حفاظت از محيط زيست را براي باشنده‌گان ولايت جوزجان برسانند.

خجسته حيدري، شرکت‌کننده ديگري اين مسابقه است. او باور دارد که برگزاري برنامه‌هاي اين ‌چنيني از سوي ارگان‌هاي دولتي با  همکاري جوانان تأثير زيادي بر جامعه مي‌گذارد. خانم حيدري بيان مي‌کند که برنامه‌هاي ورزشي و فرهنگي، توجه جوانان و خانواده‌ها را نسبت به حفاظت از محيط زيست بيشتر جلب مي‌کند.

اين در حالي است که حدود دو ماه پيش نيز رياست حفاظت از محيط زيست در ولايت جوزجان مسابقه بايسکل‌راني را ميان 30 تن از پسران به هدف پيام‌رساني به مردم برگزار کرده است. ظاهراً فعاليت‌ رياست حفاظت از محيط زيست در ولايت جوزجان نسبت به ولايت‌هاي ديگر بيشتر است. مسوولان اين رياست مي‌گويند که همه تلاش‌هاي خود را به منظور حفاظت از محيط زيست انجام خواهند داد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار