اقتصادی

حمايت وزارت صنعت و تجارت از آجندای ملی تجارت زنان

هیأت رهبری اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان در دیدار با نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت آجندای ملی تجارت زنان را شریک نموده و خواهان همکاری این وزارت در تطبیق و حل مشکلات و فراهم‌آوری تسهیلات لازم برای رشد و توسعه‌ی صنعت و تجارت زنان تجارت‌پیشه ی کشور گردید.

منیژه وافق رییس عمومی اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان در این دیدار گفت که هدف از طرح و تهیه‌ی آجندای ملی تجارت زنان این است که از آن به حیث مرجع برای بحث در مورد وضعیت زنان متشبث افغان، چالش‌های که با آن رو به رو اند و راه‌حل‌های بالقوه برای فایق‌آمدن بالای آن چالش استفاده شود.

خانم وافق افزود که این آجندا براساس گفت‌وگو با زنان تجارت‌پیشه و صنعت‌کار در تمام ولایتهای کشور در مورد مشکلات، چالش‌ها و فُرصت‌ها فراراه‌ کاری آنان تهیه شده و با حل مشکلات‌شان پیشرفت چشم‌گیری در فعالیت‎های آنان رونما خواهد شد.

نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با حمایت از آجندای ملی تجارت زنان در افغانستان گفت که این وزارت در تطبیق و حل مشکلات زنان متشبث همکاری همه‌جانبه می‌نماید.

آقای غوریانی افزود که این وزارت با همکاری اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان در راستای حل مشکلات فراراه‌ زنان تجارت‌پیشه و صنعت‌کار و ایجاد فُرصت‌های جدید برای آنان از نزدیک همکاری می‌کند.  رهبري وزارت صنعت و تجارت با اشاره به برنامه‌هاي اين وزارت براي رشد و توسعه‌ي کسب و کار زنان متشبث گفت که سهم ويژه‌اي در پارک‌هاي صنعتي و نمايشگاه‌هاي داخلي و خارجي براي آنان بيشترين سهم در نظر گرفته شده است.

طبق يک خبر ديگر:

جلسه‌ي آنلاين گفت‌وگوي تجارتي ميان سکتور خصوصي افغانستان – پاکستان با حضور محمدسليمان بن‌شاه معين امور صنعت و تجارت، نماينده‌گان سکتورخصوصي کشور، اتاق مشترک تجارت و صنايع افغانستان – پاکستان و سکتورخصوصي پاکستان به هدف بحث و بررسي روي فُرصت‌هاي سرمايه‌گذاري مشترک ميان دوکشور برگزار شد.

اين جلسه که از سوي دفتر اتشه تجارتي وزارت صنعت و تجارت در شهر پشاور پاکستان برگزار شده بود، در آن تاکيد و تعهد به سرمايه‌گذاري مشترک در سکتورهاي نساجي، خدمات صحي، انرژي برق آفتابي، سمنت و شکر  صورت گرفته و آن‌را به نفع رشد اقتصادي دوکشور عنوان کردند.

محمدسليمان بن‌شاه معين وزارت صنعت و تجارت از علاقه‌مندي سکتورخصوصي کشور پاکستان به سرمايه‌گذاري در افغانستان استقبال کرده، گفت که اکنون بهترين فُرصت براي سرمايه‌گذاران هر دوکشور مساعد شده است تا در سکتورهاي مختلف سرمايه‌گذاري مشترک نمايند.

وزارت صنعت و تجارت به هدف جذب سرمايه‌گذاري‌ها در سکتورهاي مختلف در کشور؛ گفت‌وگوهاي تجارتي – سرمايه‌گذاري را با سرمايه‌گذاران کشورهاي منطقه و جهان آغاز کرده است و در اين گفت‌وگوها فُرصت‌هاي جديد سرمايه‌گذاري در سکتورهاي مختلف براي سرمايه‌گذاران کشورهاي منطقه و جهان معرفي مي‌گردد.

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار