اقتصادی

تاکيد وزير صنعت و تجارت به افزايش صادرات کشمش، ميوه تازه ، سبزيجات و نباتات طبی

 

نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت و هیأت همراه شان از تجهیزات جدید و مدرن آزمایشگاهی اداره انکشاف صادرات کشمش، میوه جات، سبزیجات و نباتات طبی افغانستان بازدید و در مورد فرصت ها و چالش های آزمایشگاهی محصولات صادراتی افغانستان بحث وگفت وگو کردند.

وزیر صنعت و تجارت ضمن بازدید از تجهیزات جدید و مدرن آزمایشگاهی اداره متذکره گفت که ارایه خدمات و تصدیق آزمایشگاهی از محصولات صادراتی افغانستان به خصوص میوه خشک، تازه ونباتات طبی گام مهمی برای افزایش حجم صادرات کشور به شمار
می رود. آقای غوریانی همچنین وعده هرنوع همکاری را در بهبود ارایه خدمات و تصدیق آزمایشگاهی و جذب سرمایه گذاری در خرید تجهیزات آزمایشگاهی جدید و ارایه خدمات بهتر به صادر کننده‌گان از طریق این اداره به هیأت رهبری اداره انکشاف صادرات کشمش، میوه ، سبزیجات و نباتات طبی سپرد.

همچنین سید عظیم مصطفی هاشمی، رییس اداره انکشاف صادرات کشمش، میوه , سبزیجات و نباتات طبی افغانستان ضمن استقبال از بازدید وزیر صنعت و تجارت از تجهیزات آزمایشگاهی این اداره گفت که آنان آماده ارایه هرنوع خدمات و تصدیق آزمایشگاهی با امکانات دست داشته شان برای سکتور خصوصی کشور می باشند. اداره متذکره با تجهیزات جدید ومدرن لابراتواری و ظرفیت های تخنیکی بادرنظرداشت استندرد های ملی وبین المللی ISO 9001: 2015 و ISO IEC 17025 2005 و ارایه تصدیق نامه کیفیت (Quality Certificate) مطابق به خواست مارکیت های جهانی، خدمات لازم را به سکتور خصوصی ارایه می نماید. در پایان این بازدید هیأت رهبری اداره متذکره با اهدای لوح تقدیر به نثاراحمد غوریانی از کارکردهایش در وزارت صنعت و تجارت و فراهم آوری تسهیلات لازم به هدف حل مشکلات سکتور خصوصی تقدیر و قدردانی کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار