اخبار

سازمان ملل متحد: بحران‌ های بشری در جهان هزاران غيرنظاميان را بی‌خانمان کرده است

انتونیو گوتیرش، منشی عمومی سازمان ملل متحد هشدار داده که بحران‌های بشری در جهان غیرنظامیان را در کشورهای جنگ‌زده بی‌خانمان کرده است.

انتونیو گوتیرش منشی عمومی سازمان ملل متحد هشدار داد که بحران‌های بشری در مناطق جنگ‌زده‌ی جهان مردمان ملکی را صدمه زده و این مردمان بهای گزاف جنگ‌ها را می‌پردازند.

او به تازه‌گی در پیامی به شورای امنیت که از سوی آمنه محمد معاونش خوانده شد گفته که افزون بر آن، موجی از حملات بیرحمانه بر امدادرسانان و کارکنان صحی نیز افزوده شده است.

گوتیرش در این پیامش نوشته که نیازمندی به کمک‌های بشری از توان سازمان ملل متحد بلند بوده و امدادرسانان به خاطر همه گیری ویروس کرونا نمی‌توانند، همه ضروریات مردم را رفع کنند.

منشی عمومی سازمان ملل متحد اضافه کرده که نیازمندی به کمک‌های بشری هیچ‌گاهی تا این حد بلند نبوده است.

انتونیو گوتیرش در ادامه پیامش از افغانستان، یمن، سوریه و منطقه تیگری ایتوپیا به عنوان مثال یاد کرده که در آن کشورها بحران بشری روبه افزایش اند.

او در قسمت افغانستان نوشته که تنها در ماه جون ۲۴ غیرنظامی به شمول کارمندان صحی کشته شده اند.

منشی عمومی سازمان ملل متحد گفته که در تلفات ملکی‌ها در افغانستان در ربع اول امسال نسبت به همین مدت سال گذشته ۲۹ در صد و در تلفات زنان ۳۷ در صد افزایش آمده است.

انتونیو گوتیرش منشی عمومی سازمان ملل متحد در باره یمن گفته که در این کشور روزانه به طور اوسط   حداقل پنج غير نظامي کشته و يا زخمي مي‌شوند، بيست ميليون نياز ارشد به کمک‌هاي بشري دارند و پنج ميليون ديگر با خشک‌سالي رو به رو اند.

گوتيرش در ادامه اين پيامش از شوراي امنيت سازمان ملل متحد خواسته که در فيصله نامه‌هاي خود از مصونيت غيرنظاميان، امداد رسانان، کارکنان صحي، شفاخانه‌ها، مکاتب، مراکز آب‌رساني و ديگر تأسيسات بشري، حمايت کند.

سرمنشي سازمان ملل متحد در اين پيامش همچنان از حکومت‌ها در جهان خواسته که به عوض ايجاد موانع در برابر کار شان، در رساندن کمک‌هاي بشري همکاري کنند و مطمين شوند که مبارزه بر ضد تروريزم عمليات کمک‌هاي بشري را متضرر نسازد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار