اخبار

امريکا روند انتقال کارمندان محلی خود را از افغانستان آغاز می‌کند

سفارت امریکا در کابل اعلام کرده که روند انتقال کارمندان محلی و همکاران نیروهای امریکایی از افغانستان به زودی آغاز خواهد شد.

سفارت امریکا در کابل، روز شنبه (26 سرطان) با نشر خبرنامه‌یی گفته که آن شماری از همکاران محلی نیروهای امریکایی و خانواده‌های‌شان که واجد شرایط ویزای خاص مهاجرت امریکا اند، از افغانستان منتقل می‌شوند.

در اعلامیه آمده که پروازهای افرادی که درخواست‌های ویزای خاص مهاجرت (SIV) شان از قبل طی مراحل شده است، در هفته آخر ماه جولای آغاز می‌شود.

با این حال، سفارت امریکا گفته است که برای حفظ امنیت این روند، نمی‌تواند جزییات بیش‌تر این سفر یا تعداد افرادی را که ممکن است، در آن شرکت کنند، به اشتراک بگذارد.

راس ویلسون، سرپرست سفارت امریکا گفته است: “واشنگتن برای حمایت از روند انتقال کارمندان محلی نیروهای امریکایی با وزارت امور خارجه هم‌آهنگی خواهد کرد. این امر به امریکا این امکان را می‌دهد تا تعهد خود را نسبت به کسانی که در شرایط دشوار و خطرناک، به کشور ما خدمت کرده‌اند، انجام دهد”.

ویلسن گفته است که امریکا با ارایه کمک‌های امنیتی به نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان،کمک‌های توسعه‌ای و بشری و کمک به روند صلح افغانستان، به حمایت خود از این کشور ادامه می‌دهد.

سرپرست سفارت امریکا در کابل تصریح کرده است که  امریکا اطمینان دارد نيروهاي افغانستان توانايي دفاع از کشور را دارند و آينده اين کشور در نهايت بايد از طريق ميز مذاکره حل شود.

سفارت امريکا افزوده است که هدف واشنگتن جلوگيري از استفاده خاک افغانستان به عنوان پناه‌گاهي امن براي حملات تروريستي به ايالات متحده و متحدان آن، رشد اقتصادي و خودکفايي اين کشور است.

پيش از اين کاخ سفيد اعلام کرده بود که بيش از 20 هزار نفر از افغانستان براي دريافت ويزاي خاص امريکا درخواست داده‌اند.

سفارت امريکا در کابل همچنان در اين علاميه خود گفته که ايالات متحده به حمايت جدي خود از مردم افغانستان و نهادهاي اين کشور از طريق کمک‌هاي امنيتي، انکشافي، بشري و سياسي ادامه مي‌دهد.

در اعلاميه آمده که به توانايي نيروهاي دفاعي و امنيتي افغانستان براي دفاع از کشورشان اطمينان دارد، اما آينده‌ي افغانستان در نهايت بايد از طريق ميز مذاکره حل شود.

اعلاميه افزوده که هدف ايالات متحده جلوگيري از استفاده‌ي خاک افغانستان به‌عنوان پناه‌گاهي امن براي حملات تروريستي به ايالات متحده و متحدان آن است.

سفارت امريکا در ادامه همچنين گفته است که رشد اقتصادي و خودکفايي افغانستان، “حفظ و ادامه‌ دستاوردهاي آموزشي، صحي و حاکميت قانون”، “توانمندسازي و حمايت از حقوق زنان، دختران و اقليت‌ها”، تقويت جامعه‌ي مدني و پاسخ‌گويي به نيازهاي بشردوستانه از اهداف ديگر ايالات متحده در افغانستان است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار