جهان

افزايش نگرانی از شيوع کرونای دلتا در چين

شيوع کروناي دلتا در چين و گسترش آن به مناطق جديد باعث نگراني شده است. حداقل پانزده استان و شهرستان درگير کروناي دلتا هستند و بيش از 300 مبتلا ظرف 10 روز شناسايي شده‌اند.

اخبار شيوع کرونا رسانه‌هاي محلي را فرا گرفته و بنا به گزارش‌ها يک متخصص برجسته بيماري‌هاي تنفسي ابراز نگراني شديد کرده است.

دولت محدوديت‌هاي جديدي را براي سفر اعمال کرده و از ميليون‌ها نفر تست کرونا گرفته است.

مشخص نيست چند نفر در چين هر دو نوبت واکسن کرونا را زده‌اند اما دولت اين کشور مي‌‌گويد بيش از يک ميليارد و ششصد هزار دوز تاکنون تزريق شده است.

اگرچه موارد ابتلا به کروناي دلتا در چين از ديگر نقاط دنيا بسيار کمتر است، اما اين بزرگ‌ترين شيوع کرونا در چين در چند ماه اخير محسوب مي‌شود. چين سال گذشته در کنترل کرونا تا حد زيادي موفق بود.

کروناي دلتا ابتدا در ماه ژوئن در فرودگاه نانجينگ در کارگراني ديده شد که هواپيمايي را که از روسيه آمده بود تميز کرده بودند.

به سرعت 9 ميليون و 200 هزار نفر از ساکنان نانجينگ آزمايش و صدها هزار نفر قرنطينه شدند.

اما در تعطيلات آخر هفته توجه به شهر گردشگرپسند ژانگ‌جياجيه در استان هونان در مرکز چين جلب شد، جايي که بسياري از آخرين موارد ظاهر شده است. تصور مي‌شود مسافران زيادي اخيرا از نانجينگ به ژانگ‌جياجيه سفر کرده‌اند.

مقامات بهداشتي يک تئاتر در ژانگ جياجيه را نقطه صفر شيوع کروناي دلتا در چين در نظر گرفته‌اند و در تلاشند حدود 5000 نفر را که در اجراها حضور داشتند و سپس به شهرهاي خود بازگشتند، رديابي کنند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار