اقتصادی

آغاز نشست مجمع تجارتی- سرمایه گذاری افغانستان- چک و سلواک در شهر پراگ جمهوری چک

 

نخستین نشست مجمع تجارتی- سرمایه گذاری افغانستان- چک و سلواک با میزبانی نخست وزیر، وزیر تجارت و ترانسپورت جمهوری های چک و سلواک و با حضور نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان وهیأت همراه شان به هدف بحث و بررسی روی گسترش روابط تجارتی افغانستان با این دو کشور اروپایی در شهر پراگ جمهوری چک آغاز شد.

این نشست که به مدت دو روز جریان خواهد داشت، نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت وهیأت همراه اش با مقام های دولتی و سکتور خصوصی جمهوری های چک و سلواک در مورد فرصت ها و چالش های روابط تجارتی و سرمایه گذاری مشترک میان افغانستان و این کشورها بحث و گفت وگو می کند.

آقای غوریانی در جریان سخنرانی اش در مراسم افتتاح این نشست گفت که مردم و دولت جمهوری اسلامی افغانستان از کمک های نظامی، سیاسی و اقتصادی جمهوری های چک و سلواک در جریان بیست سال گذشته با کشورشان قدردانی و سپاس گذاری می کنند.

وزیر صنعت و تجارت با تاکید به افزایش سطح دادوستد تجارتی میان افغانستان و جمهوری های چک وسلواک افزود که دولت جمهوری اسلامی افغانستان خواهان افزایش صادرات محصولات تولیدی اش به این کشورها می باشد.

آقای غوریانی همچنین در مورد فرصت های سرمایه گذاری در افغانستان به سرمایه گذاران چک و سلواکی معلومات ارایه کرده و از آنان خواست در سکتورهای مختلف در افغانستان سرمایه گذاری کنند. در این جلسه همچنین محمدهارون چخانسوری وزیر معادن و پترولیم، عطاالله نصیب رییس واحد سرمایه گذاری و رییس عمومی اداره تدارکات ملی در مورد فرصت های سرمایه‌گذاری    در سکتور معادن، ساده سازی پروسه های سرمایه‌گذاری و پروژه های تدارکاتی در افغانستان به سرمایه گذاران چک و سلواکی معلومات ارایه کردند.

نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت در رأس یک هیأت عالی رتبه دولتی  سکتور خصوصی به هدف بحث و بررسی فرصت های تجارتی- سرمایه گذاری با دو کشور اروپایی چک و سلواک به شهر پراگ سفر کرده است.

قرار است در این سفر آقای غوریانی و هیأت همراه اش با مقام های وزارت خانه های اقتصادی، صنعتی وتجارتی و سکتور خصوصی جمهوری های چک و سلواک دیدار و در مورد گسترش روابط اقتصادی، صنعتی و تجارتی- ترانزیتی افغانستان با این کشورها بحث و گفتگو نمایند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار