موسس، صاحب امتياز و مدير مسوَل

مير حيدر مطهر

شماره تماس: 0700282673

 

 


 

صفحه اصلی

اخبار

سرمقاله

مطالب سیاسی

گزارش ویژه

فرهنگ کده

نامه های وارده

تماس با ما

درباره ما

 
 
::: بازديدکننده گان
 
 

8 ثور تجليل نشد

***احمد ضيا مسعود: کرزى در تلاش ايتلاف با طالبان است***


***حاجى محمد محقق:حکومت کارگران نکتايى دار را به جاى مجاهدين مايه افتخار کشور مى داند***

از 8 ثور روز پيروزى مجاهدين در کشور ديروز از سوى حزب جمعيت اسلامى افغانستان در کابل تجليل به عمل آمد. احمد ضيا مسعود رهبر جبهۀ ملی افغانستان در اين مراسم گفت، کرزى در تلاش به وجود آوردن یک حکومت مشارکتی با مخالفان مسلح است. وى از حکومت خواست تا با کسانی که دست شان به خون مردم آلوده است، گفتگو نکند. احمد ضیا مسعود می گوید، افغان ها نباید قربانی معامله ها و مشارکت های سیاسی با افرادی گردند که باورمند به صلح نیستند.

آقاى مسعود افزود، سخنان اخیر رهبران سیاسی کشور نشان دهندۀ این است که هر چه زودتر می خواهند تا با جناح های افراطی یک نوع حکومت مشارکتی یا ایتلافی را بوجود آورد.

ما به این عقیده هستیم که نباید به سرنوشت سیاسی مردم افغانستان بازی صورت بگیرد.

رهبر جبهۀ ملی افغانستان در حالی این اظهارات را ابراز می کند که هفتۀ پیش مارشال محمد قسیم فهیم معاون اول رئیس جمهور کرزی برای نخستین بار از تقسیم قدرت با مخالفان صحبت کرد.

آقای فهیم در مراسم معرفی رسمی صلاح الدین ربانی به عنوان رئیس جدید شورای عالی صلح افغانستان گفت که برای موفقیت تلاش های صلح باید خواست های طالبان در نظر گرفته شود.

اما به باور تعدادی از آگاهان سیاسی، تلاش های فعلی بخاطر به میان آوردن یک حکومت مشارکتی با مخالفان مسلح نیست.

بر اساس يک خبر ديگر، داکتر عبدالله که روز گذشته در نشستى که از سوى مرکز علمى و فرهنگى جوانان افغانستان در کابل راه اندازى شده بود، سخن مى گفت افزود، بايد تاريخ برگزارى انتخابات رياست جمهورى مشخص گردد، اجازه نخواهيم داد تا فردى به خاطر اميـال خود هرچيزى را که خواسته باشد مطرح کند و مردم را در جريان قرار ندهد.

در اين نشست حاجى محمد محقق رئيس حزب وحدت مردم افغانستان گفت که شمارى از افراد در حکومت عامل برگزار نکردن جشن 8 ثور هستند، اين افراد خواهان به دادگاه کشانيدن مجاهدين بوده و به نام هاى جنگ سالار مجاهدين را از صحنه خارج مى سازند و به جاى آن کارگران عادى را با يک نکتايى وارد صحنه مى کنند و آن را مايۀ افتخار مردم افغانستان معرفى مى کنند.

از سوى ديگر شمارى ازر هبران مجاهدين تجليل نکردن 8 ثور را انتقاد نمودند، اما مسؤولان امنيتى اين موضوع را وابسته به وضعيت نا مناسب امنيتى در کشور مى دانند.

در اين نشست شمارى از رهبران جهادى تجليل نکردن از 8 ثور را فراموشى خون يک و نيم ميليون شهيد کشور دانستند و آن را محکوم کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

    

All Right Reserve To Arman-e-Mili 2009 |Powered by Webmaster (APMC)