موسس، صاحب امتياز و مدير مسوَل

مير حيدر مطهر

شماره تماس: 0700282673

 

 


 

صفحه اصلی

اخبار

سرمقاله

مطالب سیاسی

گزارش ویژه

فرهنگ کده

نامه های وارده

تماس با ما

درباره ما

 
 
::: بازديدکننده گان
 
 

شعار طالبان جنگ، جنگ تا پيروزى است!
طالبان در تازه ترين هشدار هاي شان، هرگونه مذاكره با دولت افغانستان را رد نموده اند. اين خبر براي همه آناني كه بر دهل و نغارۀ مذاكره با طالبان مي كوبند، براي دولت و حكومت و مردم افغانستان يك هشدار است تا بدانند كه طالبان تغييري در پاليسى هاي خود نياورده اند و بايد بيدار بود. بيداري، امري است كه مارا فرا مي خواند تا نيرومند باشيم. اين هشدار بايد مسؤولان نهاد هاي امنيتي كشور را تكان بدهد تا در جهت تقويت و نيرومندي قوت هاي خويش بكوشند تا نيرومند تر شوند. تقويت نيرو هاي امنيتي مملكت امري است كه بايد به آن پرداخته شود زيرا بايد در برابر دشمن‌آماده بود و با قدرت عمل كرد تا دشمن اعتماد به نفس بيشتري كمايي نكند. نيروهاي بين المللي در افغانستان نيز بايد در اين راستا بيشتر از پيش در جهت تقويت نيروهاي افغانستان كار كنند تا اين نيرو ها آماده گي هاي لازم را براي بهار و تابستان امسـال كه موسم شدت يابي جنگ ها در افغانستان است، داشته باشند.در اين زمينه فكر مي شود كه سياسيون و رهبران سنتي افغانستان نيز چنين مي انديشند و بيم دارند از اينكه نيرو هاي امنيتي افغانستان ضعيف باشند. چنانچه استاد سياف يكي از رهبران جهادي افغانستان در مراسم آغاز كار صلاح الدين رباني به حيث رئيس شوراي عالي صلح درست به همين موضوع اشاره كرد و به گونه مشخص از وزير دفاع و داخله كشور نام برد و به آنها خاطر نشان ساخت كه نبايد در پي انتظار براي انجام مذاكرات صلح غافل بمانند بلكه بايد بكوشند تا نيرو هاي خويش را نيرومند تر سازند. سخنان آقاي سياف نيز مير ساند كه چندان اميدي به برقراري صلح در كوتاه مدت با طالبان وجود ندارد و بايد به عواقب كار انديشه كرد.

اين هراس ها وهشدار هاي رهبران سنتي افغانستان نيز بي جهت نيست و بر خواسته از ماهيت دشمني است كه در برابر دولت و نيرو هاي جهاني مي جنگند.

يكي از نكات مهمي كه بايد آن را هميشه در نظر داشت اين است كه اعتماد داشته به خود نبايد سبب شود كه دشمن را كمتر ببينيم.

در زبان فارسي ضرب المثلي وجود دارد كه مي گويد: دشمنت اگر پشه اي بود فيل بدانش با اين نگرش است كه ما در خود بيني هاي مان چندان گير نمانيم كه قوت دشمن را دست كم بگيريم و روزي كه زمان كار زار و مقابله پيش آيد، خورد و خمير شويم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

    

All Right Reserve To Arman-e-Mili 2009 |Powered by Webmaster (APMC)