سرمقاله

مسؤولیت بزرگ خطیبان مساجد هنگام ادای نماز عید

2017-Jun-24  || 

ماه مبارک رمضان يا ماه مهماني خداوند«ج» پايان مي يابد و احتمالاً فردا يکشنبه عيد باشد. ماه رمضان امسال از خونين ترين ماه ها بود که تروريستان با راه اندازي حملات انتحاري و انفجار، جان تعداد زيادي از مسلمانان روزه دار را گرفتند. پاکستان و عربستان دو کشوري است که از طالبان حمايت مي کنند، ايران هم متهم به همکاري با طالبان شده است. همکاري ترکيه با داعش نيز زبان زد عام و خاص بوده و قطر رسماً از سوي برخي از کشورها، حامي تروريستان اعلام گرديده است. برخي از رهبران کشورهاي اسلامي براي منافع شخصي شان دست به هر نوع جنايت مي زنند. بيشتر کشورهاي اسلامي در مخاصمت و دشمني بسر مي برند و يکديگر شان را به ارتکاب انواع جنايات متهم مي کنند. با اين وضعيت، مسلمانان به حالت بسيار زار و اسفبار قرار دارند و خون شان بي ارزش و بي اهميت شده است. وضعيت مردم مسلمان افغانستان نسبت به همه، بدتر گزارش مي شود. اين همه ظلم و ناروا از سوي برخي از همين کشورهاي اسلامي و با حمايت شان از تروريستان بر ما اعمال مي شود. طالبان وداعش با قتل و کشتار مردم بيگناه و ارتکاب جنايات غير انساني، وظيفه دارند تا دين خدا را چنان زشت نشان بدهند که همه از آن گريزان شوند. حال از ترس حملات انتحاري نه بيمارستان مصون است ونه مساجد. امروز مسلمانان، عبادت خدا را در مساجد با ترس و هراس انجام مي دهند و هر لحظه فکر مي کنند که ممکن است انفجاري صورت گيرد و يا تروريستي وارد مسجد شو


غنی می خواهد با زور حکومت کند!

حضور ستون پنجم در درون شورای ملی!

نیروهای امنیتی کشور نیاز به حمایت و همکاری دارند!

شیعه و سنی باهم برادر اند!3
H: 3°
L: -2°
Kabul
Saturday, 14 January
See 7-Day Forecast
Sun Mon Tue Wed Thu Fri
           
-9° -9° -11° -11° -12° -9°

SUBSCRIBE TO RSS

شبکه‌های تاریک در خدمت سوءاستفاده‌کنندگان جنسی درآمده‌اند

تحقیقات بی‌بی‌سی نشان می‌دهد که ده‌ها هزار پدوفیل (افرادی که میل جنسی به کودکان دارند) از شبکه‌های اینترنتی موسوم به دارک‌نت برای مبادله و خرید و فروش تصاویر سوء‌استفاده جنسی استفاده می‌کنند.

دارک‌نت‌ها (شبکه‌های تاریک) شبکه‌های اینترنتی خصوصی هستند که افراد می‌توانند به صورت ناشناس فایل‌هایی را از طریق آنها به اشتراک بگذارند. ردیابی و شناسایی کاربران این شبکه‌ها بدون نرم‌افزار ویژه تقریبا غیرممکن است.

بنیانگذار یکی از این سایت‌ها گفته است که صفحات وبسایتش گاه در هر ثانیه ۵۰۰بار دیده شده است. آمار سایت‌های دیگر نشان می‌دهد که بریتانیایی‌ها نقش قابل توجهی در تولید و توزیع تصاویر مستهجن و غیرقانونی دارند.

اداره ملی مبارزه با جرایم در بریتانیا در گزارشی در سال جاری میلادی هشدار داد که سوءاستفاده‌کنندگان جنسی از کودکان به استفاده از سایت‌های بدون نام و فناوری رمزنگاری روی آورده‌اند.

یکی از پر متقاضی‌ترین امکانات در این زمینه بهTorBrowserموسوم است. کاربران با استفاده از این سیستم می‌توانند آدرس اینترنتی کامپیوتر شخصی خود را غیرقابل ردیابی کنند. در این روش، داده‌ها رمزنگاری شده و به طور تصادفی از چندین سرور(server) کامپیوتری عبور داده می‌شوند. رمزنگاری داده‌های کاربر با عبور از هر یک از این سرورها پیچیده‌تر می‌شود.

رمزگذاری پیام‌ها یکی از روش‌ها برای مخفی ماندن در شبکه اینترنت است

سایت‌های مخفی دیگری نیز در شبکه اینترنت وجود دارند که از طریق گوگل و دیگر موتورهای جستجو قابل ردیابی نیستند.

ارتش آمریکا برای نخستین‌بار از این روش استفاده کرد، ولی امروزه فعالان سیاسی، افشاگران اطلاعات محرمانه سازمان‌های مختلف و روزنامه‌نگاران فعال در کشورهای دارای نظام استبدادی هم از آن استفاده می‌کنند. از جمله در جریان اعتراضات موسوم به بهار عربی، معترضان برای آن که مراجع امنیتی آنها را شناسایی نکنند، به استفاده از این روش روی آوردند.

اما در حال حاضر خلافکارها هم برای مصون ماندن از کشف و پیگرد قانونی، از مزیت‌های گمنام ماندن با استفاده از این روش بهره می‌برند.

تجارت مخفی

بی‌بی‌سی با فردی تماس گرفت که تا همین اواخر دارک‌نتی که اداره می‌کرد، مورد استفاده افرادی بود که میل جنسی به کودکان دارند. کاربران با استفاده از این شبکه تصاویر سوءاستفاده جنسی از کودکان را ردوبدل می‌کردند.

او از ایمیل‌های غیرقابل ردیابی و پیام‌های رمزگذاری‌شده استفاده می‌کرد. بی‌بی‌سی امکان تایید هویت او را نداشت، ولی این مرد مدارکی را نشان داد که ثابت می‌کرد مالک دارک‌نتی است که تا حدود یک ماه پیش فعال بود.

 

این فرد اعتراف کرد که خودش میل جنسی به کودکان دارد و از آنها سوءاستفاده جنسی کرده است.

 

از امکانات مخفی ماندن کاربر برای مقاصد مختلف استفاده می‌شود

 

او گفت: "ما بیش از چهل هزار حساب کاربری در سایت داشتیم. گاه در هر ثانیه صفحات وبسایت ۵۰۰بار دیده می‌شد و شمار کاربران همچنان داشت زیاد می‌شد تا این که وبسایت را بستیم."

 

دولت‌های مختلف در سراسر جهان از تهدیدهای اینگونه وبسایت‌ها آگاه شده‌اند. در ماه نوامبر سال گذشته، دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا میزبان یک نشست بین‌المللی در مورد امنیت اینترنتی بود. او گفت که انتظار دارد نهادهای امنیتی، تخصص و مهارت خود را برای مقابله با سوءاستفاده خلافکاران از این امکانات در اختیار نیروی پلیس قرار دهند.

 

وی گفت که مهارت و تخصص موجود می‌تواند در شناسایی و پیگرد "این افراد نفرت‌آور" که با شبکه‌های مخفی مشغول مبادله تصاویر مستهجن هستند، موثر باشد.

 

در عین حال، کارشناسان در این مورد که آیا می‌توان راهی برای شناسایی کاربران این شبکه‌ها تعریف کرد یا نه، اختلاف‌نظر دارند.

 

در شرایط کنونی برای مقابله با سوءاستفاده جنسی از کودکان، کارشناسان پلیس در چندین کشور با عنوان "گروه ضربت جهانی مجازی" در حال همکاری هستند. ایان کوئین، رئیس این گروه، گفته است که تهدید چنین شبکه‌هایی روبه فزونی بوده است.

 

تعداد مراجعان وبسایت‌های متخلف رو به افزایش بوده است

 

اتاق‌های گفتگو

 

گرگ ورجین، مدیر شرکت نرم‌افزاری ردجک، با سازمان "ماموریت عدل بین‌المللی" از سازمان‌های مدافع حقوق بشر در زمینه مبارزه با سوءاستفاده جنسی از کودکان همکاری دارد. او از الگوریتم‌های پیچیده برای پیدا کردن داده‌های اتاق‌های گفتگوی اینترنتی در دارک‌نت‌ها استفاده می‌کند.

 

او گفت که روش‌های متداول پلیس دیگر برای شناسایی کامپیوترهای مورد استفاده مجرمان کاربردی ندارد. در مقابل، تجزیه و تحلیل ترافیک اینترنتی یک سایت مشخص، می‌تواند به کشف اطلاعات قابل توجهی در مورد مراجعان آن منجر شود.

 

به گفته او، در یک مورد مشخص، از بیش از ده هزار نفر کاربر دو هزار نفر تولیدکننده محتوا بودند، یعنی تصاویر مستهجن روی سایت قرار می‌دادند. بیست درصد کاربران هم بریتانیایی بودند.


صفحه علمی

مــــــــــــــــا به دوستان مان شبــــــــــاهت ژنتیکی داریم

2016-Feb-20 ||  آرمان ملی

مردم اغلب از این موضوع حرف می زنند که چطور دوستانشان گاه از خانواده به آنها نزدیک ترند. و حالا مطالعه تازه ای نشان می دهد که این برداشت شاید چیزی بیش از یک احساس باشد. دو محقق در آمریکا مدعی شده اند که ما شباهت ژنتیکی بیشتری با دوستانمان داریم تا با غریبه ها. محققان با بررسی اختلافات میان تقریبا دو هزار نفر از اهالی یک شهر کوچک دریافتند که اشتراک ژنتیکی افراد با دوستانشان یک دهم درصد بیش از شباهت با غریبه هاست. هرچند این رقم بزرگ به نظ...

نگرانی از افزایش چشمگیر استفاده از آنتی بیوتیک در جهان

2016-Feb-20 ||  آرمان ملی

نزدیک به یک قرن است که بشر برای مقابله با عفونت به این داروی اعجاب آور تکیه کرده. تا پیش از پیدایش آنتی بیوتیک ها در دهه های نخست قرن بیستم، برای درمان عفونت راه حلی قطعی وجود نداشت. بیمار باید صبر می کرد تا سیستم ایمنی آن را برطرف کند و گاه لازمه ریشه کن کردن عفونت قطع عضو بود. و بعد پنی سیلین کشف شد که موهبت بزرگی برای پزشکان بود. صد سال به جلو و حالا نگرانی جدی تازه ای در حال شکل گرفتن است. باکتری های خطرناک در حال ایجاد مقاومت در ب...

درمان نوزاد حامل اچ‌آی‌ وی مـــــــوثر نبوده است

2016-Feb-20 ||  آرمان ملی

کودک خردسال یک مادر آمریکایی مبتلا به ایدز که عاری از ویروس عامل بیماری اعلام شده بود همچنان حامل این ویروس است. برای مادر این کودک، که حالا چهارساله است، در دوره حاملگی داروهای مقابله با ایدز تجویز شده بود که به گفته پزشکان، انتظار می‌رود احتمال آلودگی نوزاد به ویروس عامل بیماری را به طرز قابل توجهی کاهش دهد. تجویز دارو برای نوزاد هم تا سن دوسالگی ادامه داشت اما از آنجا که آزمایش های پزشکی حاکی از آن بود که او عاری از ویروس عامل بیم...

پیتزاکـــــــــوپتر؛ پهپادهایی بـــــرای حمـــــل پیتزا

2016-Feb-20 ||  آرمان ملی

دومینو در سال گذشته با انتشار ویدئویی ادعا کرد که قصد دارد در آینده پهپادها را برای رساندن پیزا به مشتریانش به کار گیرد هوای گرم مرداد ماه بسیاری را به کنار دریاچه‌ای کشانده که در دل جنگل‌ها قرار گرفته است. ساعت ۲بعد از ظهر با استفاده از گوشی موبایل چند پیتزا سفارش می‌دهم تا همراه دوستانم رفع گرسنگی کنیم. یک ربع بعد پیامی روی گوشیم ظاهر می‌شود که می‌گوید سفارش شما در راه است و تنها نیم ساعت پس از سفارش، صدای چرخش آرام ملخ‌...

مــــــرغ خـــــــــــــــام را نشورید، مسموم می‌ شوید

2016-Feb-20 ||  آرمان ملی

به تازگی مراکز بهداشت تغذیه در بریتانیا به مردم هشدار داده اند که مرغ خام را نشورند چون این کار احتمال مسمومیت غذایی را افزایش می دهد. یک نظرسنجی اینترنتی که اخیرا توسط سازمان استاندارد مواد غذایی بریتانیا انجام شده و درآن چهار هزار و ۵۰۰نفر شرکت کرده اند، نشان می دهد که ۴۴درصد از مردم قبل از پخت مرغ آن را می شورند. سازمان استاندارد مواد غذایی بریتانیا هشدار می دهد که هنگام شستن مرغ خام بر اثر پخش شدن آب به اطراف ممکن است باکتریهای موج...

شبکه‌های تاریک در خدمت سوءاستفاده‌کنندگان جنسی درآمده‌اند

2016-Feb-20 ||  آرمان ملی

تحقیقات بی‌بی‌سی نشان می‌دهد که ده‌ها هزار پدوفیل (افرادی که میل جنسی به کودکان دارند) از شبکه‌های اینترنتی موسوم به دارک‌نت برای مبادله و خرید و فروش تصاویر سوء‌استفاده جنسی استفاده می‌کنند. دارک‌نت‌ها (شبکه‌های تاریک) شبکه‌های اینترنتی خصوصی هستند که افراد می‌توانند به صورت ناشناس فایل‌هایی را از طریق آنها به اشتراک بگذارند. ردیابی و شناسایی کاربران این شبکه‌ها بدون نرم‌افزار ویژه تقریبا غیرممک...

آب شیرین زریوار؛ بیماری جدی یک دریاچه دیگر ایران

2016-Feb-20 ||  آرمان ملی

تالاب آب شیرین زریوار در نزدیکی مریوان یکی از مراکز مورد علاقه مردم محلی و جاذبه گردشگری است مشکلات متعدد طبیعی و انسانی این‌بار دریاچه آب شیرین زریوار، در نزدیکی مریوان در استان کردستان را که می‌تواند باعث توسعه منطقه و منبع درآمد باشد، در آستانه نابودی قرار داده است. محمد فلاحی، فرماندار ملایر به خبرگزاری ایسنا گفته "اگر مردم بدانند و آگاه باشند که سرنوشتشان با سرنوشت این دریاچه گره خورده است و اگر خدای ناکرده این طبیعت بک...

نصب توالت‌های هوشمند در فرودگاه هیترو لندن

2016-Feb-20 ||  آرمان ملی

توالت‌های ترمینال ۲فرودگاه هیترو شهر لندن به حسگرهایی مجهز شده‌اند که تعداد استفاده کنندگان را می شمارند. این شمارش بدون شناسایی مراجعان صورت می گیرد و زمانی که تعداد استفاده کنندگان از توالت ها به یک رقم معینی رسید این حسگرها برای کارکنان نظافت پیام می فرستند. در عین حال این اطلاعات می تواند جمع آوری و تجزیه و تحلیل شود و از این طریق مشخص می شود که کدامیک از توالت های موجود در ساختمان بیشتر مورد استفاده قرار گرفته اند. یک شرکت ...

Previous   ||   Next