اخبار

کرونا در افغانستان؛ در يک شبانه‌روز گذشته 6 تن درگذشته و 84 تن مبتلا شده‌اند

 

 

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز ۲۱۹ هزار و ۸۶۱ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۵۳ هزار و ۷۷۴ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۳۱۴ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند. همین‌گونه ۴۴ هزار و ۸۱۰ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز، پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۹۲ میلیون و ۲۳ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از یک‌میلیون و ۹۷۰ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۶۵ میلیون و ۸۶۶ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

امریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است.وزارت صحت عامه کشور اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته 6 مبتلا به کرونا در کشور درگذشته و 84 تن به اين ويروس مبتلا شده‌اند.

اين وزارت امروز چهارشنبه (بيست‌وچهارم جدي) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته دو ‌هزار و 109 بيمار مشکوک به کرونا آزمايش داده‌اند.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در مدت يادشده 199 بيمار مبتلا به کرونا بهبود يافته‌اند. براساس گزارش، روي‌دادهاي جديد در 17 ولايت کشور شناسايي شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار