اخبار

کرونا در افغانستان؛ در يک شبانه‌روز گذشته 4 فوتی و 62 مورد ابتلا

 

وزارت صحت عامه کشور اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته 4 بيمار مبتلا به کرونا در کشور جان باخته و 62 مبتلاي جديد شناسايي شده‌اند. موارد جديد در هشت ولايت ثبت شده‌اند.

وزارت صحت عامه روز دو‌شنبه (16 حمل) در گزارش روزانه‌اش گفته است که در شبانه‌روز گذشته 2 ‌هزار و 35 بيمار مشکوک به کرونا آزمايش داده‌اند. در همين مدت 17 بيمار بهبود يافته‌اند.

بر بنياد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش ويروس کرونا تا روز دوشنبه، 356 هزار و 513 تن در سراسر کشور آزمايش کرونا داده‌اند. از اين ميان، 56 هزار و 779 تن به اين ويروس مبتلا شده و 2 ‌هزار و 512 تن در اثر ابتلا به آن جان‌هاي‌شان را از دست داده‌اند. همين‌گونه 51 هزار و 902 تن از آغاز گسترش کرونا تا کنون، پس از ابتلا به آن بهبود يافته‌‌اند.

هم‌چنان در جهان تا تاکنون بيش از 131 ميليون و 985 هزار تن به ويروس کرونا مبتلا شده‌اند. از اين ميان، بيش از 2 ميليون و 867 هزار تن جان‌ باخته و بيش از 106 ميليون و 288 هزار تن ديگر شفاياب شده‌اند.

امريکا، برازيل، هندوستان، فرانسه، روسيه و انگلستان، از جمله کشورهايي‌اند که بيش‌ترين مبتلايان به کرونا در جهان را تاکنون شناسايي کرده‌اند. از اين ميان، امريکا بيش‌ترين جان‌باخته‌گان کرونايي را در جهان ثبت کرده‌ است. در امريکا تا امروز بيش از 568 هزار مبتلا به کرونا جان‌هاي‌شان را از دست داده‌اند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار