اخبار

ويروس کرونا؛ در شبانه‌روزگذشته  12 نفر جان باخته و 84 مورد جديد ثبت شده است

 

وزارت صحت عامه کشور اعلام کرده است که در يک‌شبانه‌روزگذشته 12 بيمار مبتلا به ويروس کرونا در کشور جان باخته و 84 مورد مثبت اين ويروس در 14 ولايت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه روز شنبه (20 جدي) اعلام کرده است که چهار نفر در فراه، سه نفر در کابل، دو – دو نفر در بلخ و خوست و يک نفر در پکتيا بر اثر ابتلا به ويروس کرونا جان باخته‌اند.

همچنان در يک شبانه‌روز گذشته يک‌هزار و سه نمونه‌ي مشکوک ابتلا به ويروس کرونا در آزمايشگاه‌هاي طبي کشور بررسي شده‌اند. در اين ميان، 84 مورد مثبت ويروس کرونا در 14 ولايت کشور شناسايي شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، نوزده مورد در کابل، شانزده – شانزده مورد در تخار و سرپل، هفت – هفت مورد در دايکندي و پنجشير، چهار – چهار مورد در بلخ و لوگر، سه مورد در کندهار، دو – دو مورد در ميدان‌وردک و فارياب و يک – يک مورد ديگر در ولايت‌هاي پکتيا، بغلان، پروان و پکتيکا ثبت شده است.

به اين ترتيب، شمار مجموعي مبتلايان ويروس کرونا در کشور به 53 هزار و 462 تن افزايش يافته است. از اين ميان 43 هزار و 740 تن دوباره صحت‌ياب شده‌ و دو هزار و 279 تن ديگر در نتيجه‌ي ابتلا به اين ويروس، جان باخته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار