اخبار

رییس جمهور غنی: از تمام ظرفيت براي تأمين صلح پايدار کار گرفته مي‌شود

 

محمداشرف غني رييس جمهوري کشور بار ديگر تاکيد کرد که از تمام ظرفيت‌ها براي صلح پايدار در کشور کار مي‌گيرد.

آقاي غني در پيامي که به مناسبت بيستمين سال‌روز شهادت «شهداي نوزدهم جدي ولسوالي يکاولنگ ولايت باميان توسط طالبان» فرستاده گفته که اميدوار است روند مذاکرات صلح قطر پايان جنگ را در کشور به دنبال داشته باشد.

مراسم بزرگداشت از بيستمين سالروز شهادت شهداي 19 جدي مردم يکاولنگ ولايت باميان که روز يکشنبه (21جدي) با حضور شماري از مقام‌هاي حکومتي، عالمان دين، دانشجويان و وارثان شهدا در کابل برگزار شد، اشتراک کننده‌گان در سخنراني‌هاي شان بر تأمين صلح در کشور تاکيد کردند.

در پيام رييس جمهوري که توسط، استاد ابوالحسين ياسر، مشاور ارشد رييس جمهوري در اين برنامه خوانده شد، آقاي غني با اشاره به شروع دور دوم مذاکرات صلح  در قطر تاکيد کرده که اميدوار است اين مذاکرات پايان فصل خون‌ريزي طولاني مدت در کشور را رقم بزند، تا مردم افغانستان شاهد تکرار حوادث يکاولنگ نباشند.

آقاي غني همچنان در اين پيام خود تاکيد کرده که چنين حوادثي نه تنها صداي صلح خواهي مردم افغانستان را خاموش نتوانسته بلکه پايه‌هاي مقاومت در برابر جنگ طلبي را استحکام بخشيده‌است.

او گفته: دور دوم مذاکرات صلح افغانستان در شهر دوحه قطر آغاز شده و اميد مي‌رود که اين مذاکرات منتج به نتيجه‌يي شود که پايان فصل غم انگيز خشونت‌ها، خون ريزي‌ها و به خاکستر نشستن‌هاي طولاني مدت را جشن بگيريم و بيشتراز اين شاهد  بروز حادثاتی  نظیر جان‌سوز شهادت بیش از 300 تن نفر از هموطنان عزیز یکاولنگی نباشیم.

رییس جمهوری کشور در این پیام تصریح کرده: ما دریک برهه‌ی حساس و نازکی از تاریخ کشور خود قرار داریم رسالت دینی، انسانی و وجیبه ملی متقاضی ما آن است که در راستای برقراری صلح و امنیت همیشه‌گی از تمامی فرصت‌ها و ظرفیت‌ها  کار گرفت و این کشتی شکسته را به ساحل نجات لنگر انداخت تا باشد که سطح بحران‌های عمیق و خشونت‌های فزاینده کاهش پیدا کند و مردم آزاده و سربلند افغانستان از اضطراب، دلهره و نگرانی ناشی از کابوس جنگ و ناامنی نجات یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار