اخبار

ادعاهای ضد و نقیض در پیوند  به آتش زدن یک بازار محلی در بدخشان

 

در پي درگيري‌هاي مسلحانه ميان جنگ‌جويان گروه طالبان و نيروهاي امنيتي در ولسوالي راغستان ولايت بدخشان يک بازار محلي در اين ولسوالي تخريب شده است. باشنده‌گان محل مي‌گويند که ده‌ها دکان در پي درگيري‌هاي مسلحانه ميان دو طرف در اين بازار تخريب شده است. نيروهاي امنيتي کشور طالبان را عامل اين رويداد مي‌دانند، اما طالبان مي‌گويند که اين بازار در پي آتش‌باري نيروهاي امنيتي تخريب شده است.

گروه طالبان با نشر اطلاعاتي مدعي هستند که نيروهاي امنيتي روز يک‌شنبه، (21 جدي) با پرتاب ماين و توپ ديسي بر اين ولسوالي بيش از 60 دکان را در اين منطقه تخريب کرده و ميليون‌ها افغاني بر مردم محل زيان مالي وارد کرده‌اند. مقام‌هاي امنيتي در ولايت بدخشان وقوع درگيري با طالبان را در اين منطقه تأييد مي‌کنند، اما مي‌گويند که بازار «روينج آب» ولسوالي راغستان در پي انداخت سلاح‌هاي سنگين طالبان تخريب شده است.

ثناءالله روحاني، سخن‌گوي فرماندهي پوليس ولايت بدخشان مي‌گويد که در پي انداخت سلاح‌هاي سنگين از سوي طالبان بر بازار محلي روينج‌آب اين ولسوالي ميليون‌ها افغاني به مردم محل زيان مالي وارد شده است. به گفته‌ي او، به دنبال افزايش ظلم و ستم طالبان بالاي مردم ملکي در ولسوالي راغستان اين ولايت، نيروهاي امنيتي وارد اقدام شده و به درگيري با طالبان پرداخته‌اند. سخنگوي فرماندهي پوليس ولايت بدخشان مي‌افزايد که جنگ‌جويان گروه طالبان بالاي بازار اين ولسوالي آتش‌باري کردند که در نتيجه‌ي آن به مردم غيرنظامي زيان وارد شده است.

منابع محلي در ولسوالي راغستان مي‌گويند که در پي انداخت سلاح‌هاي ثقيله بيش از 60 دکان در اين بازار تخريب شده و همه‌ي کالاها و اجناس اين دکان‌ها آتش گرفته است.

اين در حالي است که طالبان از چندين سال به اين‌سو بر بيش‌ترين بخش‌هايي از ولسوالي راغستان تسلط دارند و به گفته‌ي منابع محلي، طالبان از استخراج معدن طلا نيز در اين ولسوالي سود مي‌برند. گفته مي‌شود که هم‌اکنون مولوي ابراهيم، رهبر جماعت انصارالله تاجيکستان همراه با 70 تن از افراد زير فرمانش در اين ولسوالي در کنار جنگ‌جويان گروه طالبان ايستاده‌ است و در برابر نيروهاي امنيتي افغانستان مي‌جنگد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
رفتن به نوار ابزار